רביולי בטטה

ארוחות חג השבועות תמיד מתאפיינות במאפים מלוחים, פשטידות, קישים, לזניות עתירות גבינות, לחמים ופוקאצ'ות שונות ולפעמים נדמה שאנחנו קצת מזניחים את מנות הרביולי למיניהן. אבל רק נדמה לנו! כי בהחלט מדובר באחת המנות האהובות בשולחן החג. רביולי הוא בעצם פסטה בשלב יותר מתקדם ומושקע: שתי שכבות של פסטה וביניהן מילוי. המילוי יכול להיות תערובת גבינות, תערובת פטריות, בטטות ועוד. על אף המראה המרשים של המנה שהיא גם אסתטית לעין וגם טעימה באופן מחריד, מסתתר אופן הכנה פשוט מאוד: אם אתם משתמשים בכיסונים מוכנים כל שעליכם לעשות הוא להרתיח אותם ולהשקיע בהכנה של רוטב טרי, טעים ואיכותי. אם החלטתם להכין את הכיסונים בעצמכם, לא מדובר במשימה קשה, רק אולי ארוכה: הכנת הבצק, חיתוך ומילויו. לא משנה באיזה מתכון או דרך הכנה תבחרו, אנחנו יודעים שזו המנה שתגנוב את ההצגה! אז לכו על בטוח ותכינו רביולי בטטה עם רוטב שמנת פטריות בחג הקרוב. 

פשטידת ברוקולי עם בצלים מוזהבים

ואם דיברנו על הזנחה.. לעיתים נדמה כי חג הגבינות מקדש מאפים עתירי גבינות שמנות, קינוחים משמינים ואפס משמעת ומחויבות לתזונה שלנו. אז גם זו טעות מרה! אחת המנות שהכתרנו כאהובה ביותר בחג הזה היא לא פחות מאשר פשטידת ברוקולי עם בצלים מוזהבים. ולמה הכתרנו אותה? ראשית, בואו נודה בזה כולנו מחפשים את המתכון הטעים והמרשים אבל שלא יפגע לנו בדיאטה יותר מידי ופשטידת ברוקולי עונה על הצורך הזה בצורה מושלמת. יתר על כן, מדובר בפשטידה כל כך קלה להכנה, שכל מה שהיא דורשת הוא לטגן את הבצל מראש ולערבב בקערה עם יתר המרכיבים עד לקבלת תערובת אחידה, להעביר לתבנית משומנת ולאפות. מי היה מאמין שכל כך קל להכין את המנה המרשימה הזו? 

קיש פטריות ובצל ירוק

אי אפשר להפחית מחשיבותן של הקישים והפשטידות בחג שבועות הן תמיד נמצאות במרכז השולחן וגונבות את כל ההצגה. יש שיגידו בצדק: הן טעימות, הן מרשימות, והן אף פעם לא מקבלות מספיק במה. זו הסיבה שחג שבועות בא לתקן את העוולות ולהחזיר אותן למרכז הבמה. בגדול, השף הלבן ואנחנו מאמינים שלא משנה באיזו פשטידה או קיש תחליטו להגיש בשולחן החג שלכם, אין ספק שהיא תגנוב את ההצגה. ואם להיות יותר ספציפיים, אנחנו רוצים להמליץ על קיש פטריות ובצל ירוק. מדובר במנת קיש קלאסית, המורכבת מבסיס בצק פריך ומלית פטריות טריות, בצל ירוק ושלל גבינות ותבלינים. מדובר במנת קיש מרשימה, איכותית וטרייה, שבמידה ועוקבים באדיקות אחר ההוראות תקבלו, ללא צל של ספק, את המנה המנצחת לחג הקרוב! אין לכם מה להתלבט יותר, אלה המנות המנצחות של החג שבמהרה יהפכו למנות המנצחות הפרטיות שלכם (:

רוצים להעשיר את שולחן החג שלכם עם עוד פשטידות לשבועות? כנסו לכל המתכונים באתר השף >>