התפשטות נגיף הקורונה אילצה את מערכת הבריאות להנחות על בידוד חברתי, אסירה על התקהלות של מעל 10 אנשים, עידוד עבודה מהבית, סגירת בתי הספר והגנים על מנת לעצור את ההדבקה של הנגיף. השגרה החדשה הזאת שהולכת להיות בימים, שבועות ואולי חודשים הקרובים, מאלצת אותנו להיות יצירתיים ולחשוב איך אפשר להעביר את הזמן עם בן הזוג ועם הילדים בצורה מיטבית. פתאום צריך לספק לילדים פעילויות לכל שעות היממה, כדי שגם הם לא יתחרפנו בין ארבע קירות וגם אנחנו נשמור על השפיות. יש הרבה דברים שאפשר לעשות יחד ואחד מהדברים הכיפיים ביותר שהילדים שלכם יאהבו לעשות זה לבשל ולאפות. הדבר שהם הכי ייהנו להכין ולאפות, זה ללא ספק עוגיות. לעומת אפיית עוגות, שם לרוב צריך לשפוך את כל המצרכים לקערה ולהכניס לתנור, במקרה של עוגיות משך ההכנה ארוך יותר בעיקר בשל ההתעסקות עם הבצק שכוללת הכנה, לישה, רידוד, חיתוך וכמובן האפייה לבסוף.

מעבר ל"לשרוף זמן", להכנה המשותפת יש יתרונות רבים: זה נותן לילדים תחושת העצמה, שייכות למה שהם הכינו ומשמעות. במהלך ההכנה תוכלו לנצל את ההזמנות לשיח, למידה על רכיבים שונים שמרכיבים את העוגיות, מה קורה לעוגיות בתנור ואפילו לעשות חידונים בנושא תוך כדי ההכנה וחשיפה שלהם גם לעולם האפייה. בעזרת קצת יצירתיות, תוכלו להפוך את החוויה במטבח לחוויה לימודים בעזרת תרגילי חשבון פשוטים (דרך נהדרת ללמוד שברים או טבלת המרות של מרכיבים) או לחזק את אוצר המילים באנגלית או בכל שפה אחרת (נסו לחשוב: איך אומרים עוגיות, בצק או תנור באנגלית). אחרי שהשתכנעתם ואתם מוכנים להתחיל, עכשיו נותרה רק השאלה – מה מכינים? ריכזנו עבורכם מתכונים לעוגיות שכיף וקל להכין עם ילדים, שהם לא דורשים הכנה קשה מידי אבל כן יעבירו לילדים שלכם את הזמן בנעימים. 

עוגיות שוקולד ציפס

איך אפשר שלא להתחיל מהעוגיות האהובות ביותר על כל ילד? מדובר בקלאסיקה שאף פעם לא נמאס ממנה ועם השנים היא אפילו שודרגה בעזרת חומרי גלם שונים, הכנת טעמים שונים והפכה ללהיט החם בכל בית. עד כדי כך, שיש חנויות בארץ שנפתחו אך ורק על טהרת עוגיות שוקולד צ'יפס ולא צריכות למכור שום דבר אחר מלבד אותן עוגיות מתוקות. חלק מאותן חנויות מגישות את השירות במשלוחים עד הבית בתוך מגש שמזכיר לנו פיצה. אז לא משנה אם אתם לא באזורי המשלוחים של אותן חנויות או שהחלטתם לפתוח חנות כזאת במטבח הפרטי שלכם.. המתכון של השף הלבן לעוגיות שוקולד ציפס הוא מתכון קליל שבתוך כמה דקות ימלא את ביתכם בניחוחות עוגיות מתוקות. אפשר להכין אותן קטנות, גדולות, בטעמים שונים והן תמיד יוצאות הכי טעימות שיש. 

עוגיות אותיות ממולאות שוקולד

עוגיות אותיות עם שוקולד לא דורשות מגוון רחב של מצרכים וחומרי גלם. כדי להכין אותן, תצטרכו אך ורק שני מרכיבים פשוטים שכמעט תמיד יש בכל בית: בצק פריך קפוא ושוקולד כמובן. אם יש לכם שבלונות של אותיות בבית, תוכלו בעזרתן להפוך את העוגיות למשחק לימודי, להרכיב מילים, משפטים, שמות ולהפוך את ההכנה המשותפת ללימודית לא פחות. בימים שבהם הילדים כבר לא בבית הספר, תמיד טוב לעזור להם לרענן את הזיכרון ולעבור על האלף בית בעזרת עוגיות טעימות ומתוקות שכל כך פשוטות להכנה. פתאום הילדים שלכם יהנו מלהרכיב מילים ומשפטים והקושי היחידי שיהיה להם זה לא לטרוף את העוגיות לפני סיום הרכבת המילה. אם יש לכם שבלונות של מספרים בבית, תוכלו להעלות רמה ולהפוך את העוגיות גם למשחק לימודי בנושאי חשבון ולעזור לילדים שלכם להמשיך לתרגל גם בבידוד.


כדורי בצק עוגיות ללא אפייה

כדורי בצק עוגיות ללא אפייה אלו העוגיות האולטימטיביות להורים עם ילדים קטנים מאד שמפחדים לקרב את הילדים שלהם לתנור. אם הילדים שלכם קטנים, החשש לעבוד עם הילדים במטבח ולצד חפצים חדים ומכשירים חמים הוא ברור ולגיטימי. ולו גם רק בשל האפשרות הקטנה ביותר שיגעו בתנור והחוויה המשפחתית תהפוך לסיוט שאתם לא יודעים איך יגמר. המתכון הזה לכדורי בצק עוגיות הוא ללא אפייה ולכן הוא יסיר מכם את כל הדאגות והחששות בכל הקשור לחום ותנור בעת אפייה. עם זאת, המתכון יספק לילדים את התעסוקה שהם מחפשים אשר בסיומה הם יזכו בעוגיות טעימות שהכינו לגמרי לבדם! תוכלו לשלב במתכון תוספות שונות לגרום לעוגיות הטעימות להיות צבעוניות, בטעמים וצבעים שונים שיגרמו להתלהבות רבה בקרב הילדים.