עוגת בוץ ממיסיסיפי

עוגת השוקולד הראשונה מגיעה אלינו היישר מארצות הברית. אמנם אין מידע מדויק על מקור העוגה, אך משוער כי היא מבוססת על עוגה בעלת שם דומה שנהוג היה להכין בשנות השבעים. העוגה מורכבת מבסיס פריך של בצק עוגיות אותו ממלאים במגוון תוספות, כמו: ביסקוויטים, קצפת, ליקר ומרשמלו. מעל המילוי מצפים עם שקדים, פקאנים וסירופ שוקולד.

את העוגה ניתן למצוא ברחבי בארצות הברית, בערים השונות, כאשר את הטובות שבעוגות תמצאו דווקא במדינת ניו־יורק.

צ'וקוטורטה

שמה של העוגה בתרגום ישיר מספרדית הוא "עוגת שוקולד". זוהי עוגה ללא אפייה אשר שואבת השראה מהטירמיסו של המטבח האיטלקי. בעוגה ישנם שלושה מרכיבים ארגנטינאים מוכרים: ביסקוויט שוקולד, שמנת חמוצה וריבת חלב. בדומה לעוגת הביסקוויטים הישראלית, גם כאן טובלים את הביסקוויטים בחלב כדי לרכך אותם. לאחר מכן מסדרים אותם בשכבת עם השמנת החמוצה וריבת החלב.

את העוגה הזו תמצאו בקלות, איך לא, בבירת ארגנטינה - בואנוס איירס הססגונית.

מדריקה

כעת נעבור היישר לאירופה הקרירה, שם נגלה את עוגת יום־ההולדת הקרואטית. זוהי למעשה עוגת שכבות אשר תרגום שמה הוא "ילדה הונגרית". את העוגה נוהגים לאכול באירועים מיוחדים, והיא מורכבת משכבות שמנת מעורבבות עם שוקולד ומעליהן זיגוג של שוקולד מריר. על אף שאינכם מכירים את העוגה, ניתן למצוא וריאציות שלה במגוון מדינות כמו: בולגריה, הונגריה, וינה ואפילו בארצות־הברית. 

טורטה קפרזה

סביר להניח שברגע שקראתם את שם העוגה כבר גיליתם את מקורה, וגם אם לא נגלה לכם שמדובר בארץ המגף המופלאה – איטליה, וליתר דיוק, באי קפרי. כאשר מדובר במחוז קולינרי שכזה אין סיכוי שתתאכזבו מעוגת השוקולד הזו. את העוגה מכינים ללא קמח כלל ועם שוקולד מריר. שאר מרכיבי העוגה פשוטים למדי: ביצים, שקדים וחמאה. העוגה  דחוסה ושוקולדית ונהוג לצפות אותה באבקת סוכר ותותים חצויים.  

ריגו ג'נסשי

זהו קינוח הונגרי המורכב משתי שכבות בלבד, כאשר האחת היא עוגת ספוג שוקולדית והשנייה היא מוס קקאו לעיתים מתבלים את העוגה במעט רום. ככל הנראה העוגה הומצאה במאה העשרים ושמה נקרא על שם כנר הונגרי־צועני מפורסם. עד היום תוכלו למצוא את העוגה מוגשת בהונגריה.

עוגת שוקולד גרמנית

למרות שמה המבלבל זוהי בכלל עוגה אמריקאית. שם העוגה מגיע משמו של סם ג'רמן אשר המציא את מתכון העוגה במאה ה-19. העוגה מורכבת משכבות של עוגת ספוג ושוקולד עם שבבי קוקוס ואגוזים. את העוגה ניתן למצוא במגוון ערים בארצות הברית כמו לוס־אנג'לס, סיאטל ואטלנטה. 

עוגת "מזון השטן"

אל תירתעו משמה של העוגה שכן מדובר בתענוג מושחת של ממש, עוגת ספוג שוקולד עם שכבות של מוס קקאו עשיר. זוהי גם כן עוגה אמריקאית אשר הומצאה כבר ב- 1900 כאשר המוצרים - שוקולד ואבקת קקאו היו זמינים מאד והיא נוצרה כקונטרה ל"עוגת המלאכים". 

קלדקקה

שמה המצחיק מעט של העוגה מגיע מארץ מקורה- שוודיה. מרקם העוגה קטיפתי אך דחוס. נהוג להגיש את העוגה בליווי אבקת סוכר ומעט גלידה. זוהי עוגה אהובה מאוד בקרב השוודים, ונהוג לאכול אותה בזמן הפסקות הקפה. אם חשקה נפשכם בטעימה, תצטרכו להגיע היישר לשטוקהולם. 

עוגת שוקולד נמסה

אם זו הייתה תחרות האמריקאים היו מנצחים שכן גם זו היא עוגה אמריקאית. מתכון העוגה נגלה בטעות כאשר השף ז'אן־ז'ורז' פונגריכטן הוציא בטעות את עוגת הספוג שלו מהתנור לפני הזמן. כשהוא חתך את העוגה נגלה בפניו שוקולד נוזלי וחם אשר נשפך מתוך העוגה. גם עוגה זו מוגשת בערים רבות בארה"ב.

זאכרטורטה

העוגה הווינאית הזו היא מהמפורסמות בעולם. זוהי עוגת שוקולד ספוגית שמעליה מזלפים זיגוג קליל של ריבת אפרסקים איכותית וציפוי שוקולד קטיפתי. העוגה הומצאה במאה ה- 19 עבור נסיך אוסטריה. העוגה המקורית מעוטרת בחותם שוקולד ייחודי וניתן לאכול אותה אפילו היום. המקום הטוב ביותר לטעום את העוגה המרשימה הזו הוא כמובן בווינה עצמה.