קרם פרש ושוקולדים בוויסקי ומייפל

קינוח עשיר במתיקות מעודנת, שמאפשרת לחוש במגוון הטעמים - שוקולד חלב, שוקולד לבן, ויסקי ומייפל. מעדן.

מאת: עורך השף הלבן \

מקור מתכון: דנית סלומון \

צילום: יהודה סלומון \

עיצוב: יהודה סלומון

דרג:
קרם פרש ושוקולדים בוויסקי ומייפל
עד 20 דקות \ שף מתחיל - קל \ חלבי

זמן הכנה: 15 דקות

כמות מנות: 6 מנות

דירוג גולשים:

רכיבים:

  • ½ כוס (120 מ"ל) שמנת להקצפה 38% מסדרת "השף הלבן"
  • 150 גרם שוקולד לבן קצוץ
  • 100 גרם שוקולד חלב מאיכות טובה (30% מוצקי קקאו לפחות) קצוץ
  • 2 כפות סירופ מייפל 100% טהור
  • 2 כפות ויסקי
  • פירורי שוקולד
  • עלי שוקולד (לא הכרחי)

אופן הכנה:

1. מחלקים את השמנת בין 2 קערות בינוניות שמתאימות לבישול במיקרוגל (או 2 קערות חסינות חום). מוסיפים את השוקולד הלבן לקערה אחת ואת שוקולד החלב לקערה שנייה. מכניסים את הקערה עם השוקולד הלבן למיקרוגל ומחממים 30 שניות. מוציאים, מערבבים ומחזירים למיקרוגל ל־20-10 שניות נוספות. מוציאים מהמיקרוגל וטורפים לתערובת חלקה לגמרי. חוזרים על התהליך עם קערת שוקולד החלב. (לחילופין, מניחים את הקערות מעל סיר של מים על סף רתיחה וממיסים את השוקולדים מעל האדים.)
2. מרוקנים אחד מגביעי הקרם פרש לקערת השוקולד הלבן (משאירים כף מהקרם פרש בגביע, סוגרים ושומרים במקרר לעיטור). טורפים את תכולת הקערה עד שהתערובת חלקה לגמרי. מוסיפים מייפל וטורפים היטב. מכסים ושומרים במקרר.
3. מוסיפים את כל תכולת גביע הקרם פרש השני לקערת שוקולד החלב וטורפים לתערובת חלקה לגמרי. מוסיפים את הוויסקי וטורפים היטב.
4. מכינים 6 כוסות או 6 גביעים שתכולתם 120 מ"ל לפחות. מחלקים את תערובת שוקולד החלב בין הכוסות. מסדרים את הכוסות במגש או בתבנית עמוקה, מכסים ומקררים במשך כשעתיים, עד שתערובת השוקולד מסמיכה ומתייצבת.
5. מוציאים את הכוסות מהמקרר. טורפים את תערובת השוקולד הלבן ומחלקים בין הכוסות. מחזירים למקרר ומקררים במשך 6 שעות, או עד שהתערובת מתייצבת (המרקם הסופי דומה למרקם של מעדן חלב או של יוגורט סמיך.) מעטרים כל מנה בתלולית קטנה של קרם פרש, בפירורי שוקולד ובעלה שוקולד שמשעינים על תלולית הקרם פרש.
טיפ: במקום להכין קינוח שכבות בשני שלבים, אפשר לצקת לכוסות כף מתערובת שוקולד החלב וכף מתערובת השוקולד הלבן לסירוגין.
דרג: