חציל בטעם כבד-קצוץ

על סלט מעדן זה יש לי כמעט פטנט, ומי שטועם אותו משוכנע כי כבד קצוץ מונח לפניו

מאת: פרומה וידר

דרג:
חציל בטעם כבד-קצוץ
עד 40 דקות \ שף חובבן - בינוני

זמן הכנה: 30 דקות

כמות מנות: 25 מנות

דירוג גולשים:

רכיבים:

  • חצילים ללא גרעינים
  • בצל יבש
  • ביצים
  • שמן
  • מלח

אופן הכנה:

כאן חייבים להיוות צמודים מאד לתפריט. מתכון זה דורש דייקנות, הן בצורת ההכנה והן במפרט הכמותית.

בעיקרון, אפשר להכין מכל כמות, אבל הכלל המנחה הוא כי יחס הכמות הוא - 50% ביצים, 25% חצילים, 25% בצל, יחס הכמות הוא יחס של נפח ולא יחס משקל דהיינו ל- 1 ליטר נפח ביצים טחונים-נחוץ נפח של 1/2 ליטר חצילים ו-1/2 ליטר בצל- של אחרי הטיגון והטחינה.

הכנה
1. בוחרים חצילים קלילים ללא גרעינים, חותכים משני צדדיו במקצת (הקוץ והצד השני) פורסים פרוסות של של 2 ס"מ עובי, מסדרים (אפשרי בצפיפות) בתבנית של תנור אפי'ה, יוצקים בכמות נדיבה שמן על החצילים ומכניסים לתנור על חום מקסימלי, מטגנים בתנור עד שהחצילים משחימים היטב היטב ושישרף במקצת. 
2. אותו תהליך אנו חוזרים עם הבצל היבש, חיתוך-פירוס לתבנית-שימון-ואפייה/טיגון.
בגמר האפייה של החצילים והבצל היבש, ואחרי שקיררנו עם מאוורר את החצילים והבצל אנו מכניסים למקפיא את כל התכולה כולל כל השמן שטיגנו בו, לשקית ניילון עבה או לתוך כלי פלסטיק, כל סוג בנפרד, עד שיקפיא למחצה, דהיינו שי'הי'ה קפוא אבל לא לגמרי בכדי שנוכל לעבוד איתו אח"כ.
3. מבשלים את הביצים, מקררים מיד אחרי הבישול ולפני הקילוף, ומכניסים למקפיא או למקרר אבל ב-ביצים יש ליזהר של יקפיא רק שי'הי'ה קרוב להקפאה.
4. מוציאים מהמקפיא או מהמקרר את הביצים ומקלפים אותם, כמו"כ מוצאים את תכולות החצילים והבצל המטוגן עם השמן שלו וטוחנים במכונת בשר (לא בבלנדר) את הכל, לפי הסדר - את החצילים והבצל ראשונים ואח"כ את הביצים, ונא לא לשכוח לפי היחס שהוזכר לעיל,
5. מערבבים היטב ביד או עם כף עץ, ומתבוננים בעיסה שקיבלנו באם היא מספיק רכה, באם לא-אנו מוסיפים שמן עד שמקבלים בלילה רכה וקטיפתית.
6. מוסיפים מלח לפי הטעם הרצוי.
7. מכניסים את כל התערובות ל- שעה שעתיים למקפיא, בכדי שיקבל שוק קור נוסף אבל לא שיקפיא ואח"כ יש להכניס למקרר של 3-4 מעלות.

סלט-מעדן זה מכיון היותו רגיש מאד, ע"כ יש להקפיד במיוחד על כל נושא של הקירור כפי שציינתי.
רצוי מאד להגיש את ה-חציל בטעם כבד מקושט מסביב עם מלפפון חי ו-או קצת פרוסות עגבניות.תגובוות / הערות / למתכון מיוחד זה אשמח מאד לקבל לתיבת ה-צור קשר שבאתר שלי

www.haimishefood.com

בתיאבון

פרומה 

דרג: