מיץ סלרי, תפוח וגזר – קלאסיקה על זמנית

מצרכים:

3 גבעולי סלרי

4 גזרים ושלושה

3 תפוחי עץ

אופן הכנה:

את המרכיבים חשוב לשטוף היטב ולנקות מכל שאריות האדמה לפני שמכניסים למסחטה בניגוד למה שרבים חושבים, אין כל צורך לקלף את הגזרים או את התפוחים. מעבר לכך שהקליפות מופרדות מהנוזלים בתהליך הסחיטה, הרי שבאופן כללי אין כל סיבה להיפטר מהקליפות, שכן הן מכילות כמות נאה של סיבים תזונתיים. זהו למעשה החיסרון המרכזי של המיצים הסחוטים – העובדה שהם כמעט ולא מכילים סיבים תזונתיים.  

באפשרותכם לשדרג את המיץ על ידי שימוש בגזרים בצבעים שונים וכן באפשרותכם כמובן לבחור בתפוחים מזנים שונים. לאוהבי החמיצות מומלץ לבחור בתפוחי גרני סמית ואם דווקא הטעם המתוק הוא החביב עליכם, באפשרותכם לבחור בתפוחים מזן פינק ליידי או רד דלישס למשל. כמובן שניתן ואף מומלץ לשלב בין הזנים השונים.


מיץ סלק, תפוז וג'ינג'ר – המיץ שאי אפשר להפסיק לשתות

מצרכים:

2 סלקים

4 תפוזים

קובייה של שורש ג'ינג'ר (זנגביל)

אופן הכנה:

גם במקרה הזה יש לשטוף היטב את הג'ינג'ר ואת הסלקים מכל שאריות האדמה שדבקו בהם, ומאחר ואת המיץ מכינים בעזרת מסחטת מיץ המיועדת לסחיטה של  שורשים ופירות קשים, הרי שגם הפעם אין צורך לקלף את הסלקים והג'ינג'ר.

בניגוד למיץ הקודם שהזכרנו, על מנת להכין את המיץ הזה, יש לסחוט את התפוזים בנפרד מהג'ינג'ר והסלקים וזאת כיוון שיש לסחוט אותם במסחטת הדרים ייעודית. היתרון של מיץ זה בא לידי ביטוי לא רק במישור הבריאותי אלא גם במישור הוויזואלי. מאחר ולמיץ הסלק והג'ינג'ר ולמיץ התפוזים צפיפות שונה, הרי שניתן למזוג את המיצים בזה אחר זה לכוס אחת מבלי לערבב וכך ליצור מראה שכבות מהפנט.

מתכון זה ניתן לשדרג על ידי פיזור של פירורי נוגט על שולי הכוס או על המיץ עצמו, על ידי הוספה של עלי נענע קצוצים לאחר הסחיטה וכן על ידי תוספת קינמון.