לפעמים נסיבות החיים מחייבים אותנו לאלתר בזמנים קשים שלא צפינו שיקרו אבל אל דאגה, אנחנו פה בשביל לעזור לכם להוציא מהלימון לימונדה ואולי אפילו יצאו דברים טובים מהתקופה הזאת. אז אם תהיתם מה כדאי לעשות בבידוד הכירו 4 דברים שאפשר לעשות בבידוד.

לבשל בבית ארוחות שוות

מכירים את זה שאתם שומרים מתכונים מסוימים כדי ש"כשיהיה לכם זמן" תוציאו אותם לפועל ותכינו אותם? אז עכשיו שיש לכם באמת זמן, תוכלו סוף סוף להתפנות לזה ולהכין את המתכונים שתמיד רציתם. בנוסף, תוכלו מאחר ויש הרבה ארוחות שתצטרכו להכין במהלך התקופה הזאת, תוכלו להפוך את עניין הבישול לפרויקט משפחתי מגבש וכייפי. הזמן המשותף הזה הוא הזדמנות פז לחשוב יחד עם הילדים על תפריטים לכל יום, להיכנס איתם ביחד למטבח ולהכין יחד את האוכל, לחלק בניכם את העבודה ככה שזה לא תמיד יהיה באחריותו של אותו אדם. אם תהפכו את הבישול לפרויקט משפחתי תוכלו להכניס את הילדים למטבח, להפוך את זה לפעילות מגבשת, לתת אחריות וללמד אותם מה זה אומר וגם לקבל מידי פעם הזדמנות לנוח ושמישהו אחר יבשל בחלק מהארוחות. אין לכם רעיונות לארוחות פשוטות להכנה שכל מבוגר וילד יכולים להכין? סלמון בתנור למשל זאת מנה פשוטה וקלה להכנה שאין איפה לטעות או לפשל. הילדים שלכם יהיו מרוצים שהם הצליחו במשימה וכולם יהנו מארוחת ערב בריאה ומזינה. מנות נוספות פשוטות יכולות להיות פסטה, פשטידות שכל מה שהמתכון שלהן דורש זה " להכניס הכל לקערה והופ לתנור". תוכלו למצוא עוד מתכונים נוספים פשוטים וקלים להכנה באתר.  

לעשות ספורט

שמירה על שגרת אימון בסיסית בתקופת זו תסייע לכם בשימור הגוף, הגמישות ותיתן לכם אנרגיות טובות. מחקרים רבים מראים שפעילות ספורט עוזרת לשמור על מצב רוח מורם, מכניסה אופטימיות בגוף וזאת סיבה מספיק טובה להעביר את התקופה הזאת בצורה האופטימית ביותר. למרות שאי אפשר ללכת לחדר כושר ומומלץ להימנע מיציאה מהבתים לפארקים כדי להתאמן, עדין תוכלו לבצע תרגילים פשוטים בעזרת מספר אביזרים פשוטים שיש בכל בית. כל מה שאתם צריכים זה קצת יצירתיות וכוח רצון כדי לבצע תרגילים לחיזוק הבטן, הרגליים, הגב ואת מצב הרוח באופן כללי. אם אין לכם מושג איך תוכלו להתאמן בתקופה זאת, נסו לחפש סרטונים של מאמנים שמראים איך אפשר להתאמן בבית עם מינימום אלמנטים, יש בשפע. 

ללמוד משהו חדש

בכל אחד מאיתנו יש משהו אחד לפחות שתמיד רצינו ללמוד אבל השגרה גרמה לנו לדחות את זה, כי למי יש זמן להתחיל ללמוד גיטרה או שפה חדשה כשאנחנו עמוסים בעבודה, ילדים ושגרה. זה בדיוק הזמן לממש סוף סוף את השאיפות שלכם, להתחיל ללמוד תחום וכישורים חדשים ולצאת מהמשבר הזה מחוזקים עם מיומנות חדשות שלא היו לכם לפני כן. תוכלו גם להפוך את תהליך הלימוד לתהליך משפחתי שבו במהלך כל יום, כל אחד מקדיש זמן מסוים ללימוד תחום חדש ובכך לייצר מעין שגרה. 

לסדר את הבית והארונות

סידור הבית והארונות זה עוד משהו שאנחנו תמיד דוחים במהלך השגרה כי תמיד זה לא הזמן הנכון ואם יש לנו קצת זמן אז אנחנו מעדיפים לנוח או לבלות עם המשפחה שלנו. מלבד העובדה שיש לכם זמן בשפע עכשיו, חג פסח בפתח וזו הזדמנות מצוינת להתחיל בניקיונות לכבוד החג, לסדר את הארון הזה שאתם תמיד רוצים לסדר אבל אין לכם זמן אליו. תוכלו להפוך את זה למעין פרויקט משפחתי שבו אתם מפעילים את הילדים שלכם, נותנים להם אחריות על אזורים מסוימים ובכך אתם גם מעסיקים אותם וגם הבית יהיה בטוח יותר מסודר כשתגמר התקופה הזאת.