טרנד מגשי הפירות

בכל עונה יש פירות שניתן להנות מהם, בין אם אלו פירות הדר ובננות בחורף, תותים באביב, ועושר בלתי נתפס בקיץ: אבטיח, מלון, מנגו, אפרסק, נקטרינה, משמש, ענבים, ליצ'י ועוד. ולכן, הם גם מושלמים לליווי כל סוג של ארוחה, ובפרט כקינוח לארוחות, כעוגה, כסורבה או כמו הטרנד האחרון בתחום – מגש פירות מפנק וטעים, המכיל מגוון מפירות העונה חתוכים בצורה יצירתית ומרהיבה ורק מזמינים את הסועדים לנגוס בהם.


את טרנד מגשי הפירות שהפציע בשנים האחרונות יצא לנו לראות לא מעט בעולם משלוחי המתנות. במקום זרי פרחים, שהם יפים ליום-יומיים ולאחר מכן נובלים, או מארזי שוקולד, שלא כולם אוהבים או שפחות מתאימים למי שרוצים לשמור על הגזרה, מגשי הפירות מתאימים כמעט לכולם. הם יפהפיים, צבעוניים וכמובן גם פרקטיים: אפשר לאכול אותם ולהנות מטעמם המופלא ומזריקת אנרגיה מרעננת. חוץ ממשלוחי מתנות, את מגשי הפירות ניתן לראות לאחרונה גם בחדרי ישיבות, באירועים שונים כדוגמת חתונות ומסיבות יום הולדת וכן בכנסים ובאירועים עסקיים שונים.
 

אבל האם חייבים להזמין מגש פירות דווקא ממקום שמתמחה בכך? לאו דווקא. אם אתם מעוניינים להגיש לאורחים שלכם מגש פירות כקינוח אחרי ארוחה, תוכלו ליצור מגש פירות מרשים לגמרי בעצמכם.

איך מרכיבים מגש פירות? זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים

מה צריך?

  1. מבחר פירות העונה (חשוב לבחור פירות עונתיים למקסימום טריות, בשלות , צבע וטעם)
  2. מגש זכוכית או קרמיקה - כדאי שיהיה בעל צבע אחיד כדי לא לגזול תשומת לב מהפירות

 

הכנה:

כאן תוכלו להתפרע עם הראש היצירתי שלכם, אבל אתם מוזמנים לקחת השראה גם מהעיצובים הקלאסיים הבאים:

  1. מנדלת פירות – מתאימה למגש עגול. חתכו את הפירות לחתיכות בגודל אחיד,  ועצבו מהם עיגולים בתוך עיגולים, כאשר כל עיגול מורכב רק מסוג אחד של פרי.
  2. קשת של פירות – על מגש פירות, הניחו חתיכות מתוך כל פרי בשורה או טור  משל עצמם, ליצירת פסים-פסים של פירות. למשקיעים, ניתן לבחור בפירות בצבעי הקשת (סגול-כחלחל, ירוק, צהוב, כתום, אדום) ולסדר אותם לפי סדר הצבעים שבקשת.
  3. עיטורי פירות – המשקיענים יוכלו לחתוך את הפירות לצורות שונות באמצעות  חיתוכיות: זה נוח במיוחד עם פירות גדולים כמו אבטיח ומלון, מהם אפשר לחתוך לבבות, כוכבים, משולשים, עיגולים וכיו"ב.