עוגה עם תמונה

הילד מאוד אוהב את הפוקימונים, והחדר שלו מלא בדמויות התוכנית. המשחקים, הבגדים, המצעים ואפילו תיק האוכל שלו עם תמונת הפוקימון האהוב עליו. הילדה ראתה את הסרט לשבור את הקרח בכל הזדמנות, היא התחפשה לדמות המועדפת עליה ויודעת את כל המילים לשירים בעל־פה. אפשר להפתיע אותם עם עוגת יום הולדת ועליה תמונה עם הדמות המועדפת. כמו כן תוכלו להשתמש גם בתצלום אישי של הילדים ולהעבירו לדף סוכר מיוחד. ואף ניתן לקחת ציור שציירו ולהעבירו כתמונה לדף הסוכר שיונח על העוגה.

את דף סוכר יש לשמור במקום מוצל וקריר ולהניחו על העוגה ממש דקות לפני הוצאתה החוצה. זאת כדי לשמור על דף הסוכר שלא יספח לחות ויהרס. הדבר תקף גם לגבי השהייה במקרר.

עוגת מספרים

זהו הטרנד העכשווי. הכוונה היא לעוגה בצורת ספרה או ספרות בהתאם לגיל הילד החוגג.

עוגת מספרים ניתן להכין בשתי טכניקות שונות, אך בשתיהן ראשית יש להדפיס את הספרות הרצויות. נפתח קובץ וורד ונרשום עליו את הספרות כך שימלאו דף בגודל של 4A ורצוי בכתב מודגש בשביל הנפח, ספרה בכל דף (אם מדובר על מספר דו ספרתי). חשוב שהספרה תהיה על כל גודל הדף כדי שהעוגה תהיה גדולה מספיק. נדפיס את הספרות ונגזור.

האפשרות הראשונה היא הכנת עוגת שוקולד פשוטה. נערבב בקערה קמח, אבקת אפיה, קקאו, סוכר, ביצים, שמן ומים רותחים. נערבב הכל לבלילה חלקה ללא גושים ונמזוג לתבנית ממרובעת משומנת (יש לוודא שגודל הספרה שבחרתם מתאים לתבנית שבה אתם אופים את העוגה). אם נדרשות שתי ספרות, יש להכין שתי עוגות. נכניס את העוגה לתנור לכ-40-30 דקות, ונוציא כאשר היא מוכנה (ניתן לוודא אם העוגה מוכנה על-ידי נעיצה קיסם והוצאתו – אם הוא יוצא נקי או עם פירורי עוגה יבשים עליו, העוגה מוכנה). לאחר הוצאת העוגה נמתין עד שתקרר לחלוטין, ואז נניח עליה את הספרה ונחתוך את השאריות סביבה באמצעות סכין (ניתן לנעוץ בדף קיסמים כדי לשמור עליו במקומו. החורים בעוגה יכוסו אחר כך בקצפת או בקרם). לאחר החיתוך נוכל למרוח אותה בקרם שוקולד סמיך או בקצפת לבנה למראה חלק ומדוייק.

האפשרות השנייה לעוגת מספרים דורשת מכם פחות אפייה ויותר קישוט. ניתן להשתמש בבצק פריך מרודד מרשתות השיווק (לאחר הפשרה הוא מוכן לעבודה). נניח עליו את הספרה המודפסת ונחתוך. יש לחתוך פעמיים כל ספרה, ואם יש צורך בשתי ספרות, נקבל ארבע ספרות – כל ספרה פעמיים. לאחר החיתוך יש להניח את הבצק החתוך בעדינות בתבנית אפייה מרופדת ולאפות לפי ההוראות על האריזה. בסיום האפייה יש להמתין עד לקירור מוחלט של הבצק לפני העבודה איתו.

כעת נכין את הקרם המאחד בין שתי השכבות של הספרה: נקציף שמנת מתוקה עם גבינת מסקרפונה, תמצית וניל וסוכר עד לקבלת קצפת יציבה. את הקצפת נעביר לשקית זילוף עם צנטר עגול.

נניח את הספרה הראשונה על המשטח שאותו בחרנו להגיש את העוגה על גביו ותחיל לעבוד. נזלף את הקרם לכל אורך הספרה בטיפות גדולות, שתי טיפות זו לצד זו לכל האורך. עליהם נניח את הספרה השנייה ונחזור על פעולת הזילוף. (אם הספרה נשברת לכם באמצע העבודה אל דאגה, המשיכו לעבוד כרגיל משום שהיא תהיה מכוסה בקרם.)

לאחר סיום הכנת העוגה מגיע החלק המהנה ביותר - הקישוט. פה אין חוקים ואין כללים, ניתן לקשט באמצעות פירות חתוכים, שוקולדים שונים, לפי צבע מסויים ולקשט על טהרת אותו צבע (לדוגמא צבע ורוד\אדום לקשט עם תותים אדומים, שוקולדים ורודים וסוכריות M&M אדומות), הכל פתוח ותלוי בדמיון בלבד.

בימים אלו של יציאה מוגבלת מהבית, ימי ההולדת נחגגים בפורמט מצומצם, ולעיתים רק בחיק המשפחה הגרעינית. לכן כעת מתמיד חשוב לתת לכולם את ההרגשה שהחגיגיות לא נפגעה עקב המצב ולהשקיע בעוגת יומולדת מיוחדת במינה.