איך מכינים עוגת חתונה מפוארת?

בתקופה שבה עולם האפייה מתחדש ללא הרף וכל הזמן יש התפתחויות וטכניקות עבודה חדשות וייחודיות. בניגוד לדעה הרווחת שעוגת חתונה היא עוגה אחת גדולה, הרי שדרך ההכנה שלה מבוססת על כמה שלבים ומדובר בעצם בכמה עוגות המונחות במלאכת מחשבת האחת על גבי השנייה. בכל מקרה כדאי לפנות  לחברות שמתמחות בהכנת עוגות לחתונה, כדי שיוכלו לבצע אפיון והגדרה של העוגה ביחד עם הכלה והחתן, ולאחר מכן יעבור לשלב של תכנון מדויק, שלעתים יכלול גם  שרטוטים או הדמיות ממוחשבות שיבוצעו לפני שתתחיל ההכנה המעשית. להלן רק חלק מהנושאים שצריך לדבר עליהם, לבחור ולהחליט:

  • גודל העוגה או מספר הקומות שלה.

  • מרקם העוגה: שילוב של קרם או שכבות פנימיות (קרם או מוס).

  • שילוב של פירות, סוכריות או כל מרכיב נוסף שניתן להסתיר וכך יהווה אלמנט הפתעה.

  • מרכיבי מזון אסורים למאכל או שהכלה והחתן מעדיפים שלא ייכללו בין מרכיבי העוגה.

איך נקבע המחיר של עוגת חתונה?

כמו בנושאים רבים אחרים - קשה מאד לקבוע מחיר אחיד בתחום של עוגות חתונה. עוגה יכולה לעלות בין מאות לאלפי שקלים, כמובן תלוי בסוג ובגודל. איש המקצוע שיכין את העוגה, יוכל להעריך את משך זמן ההכנה, יבחן האם יש מרכיבים מיוחדים שיכולים לייקר את העלות ויבצע חישוב של עלות חומרי הגלם. שקלול של כל הנתונים האלה יעזור לו לתת לחתן והכלה הצעת מחיר שתהיה נכונה ומדויקת ככל האפשר למחיר הסופי. חשוב גם לקחת בחשבון את הובלת העוגה אל המקום שבו מתקיימת החתונה.

קאפקייקס לחתן כלה - הטרנד חדש בתחום!

כשאורחים מגיעים לאירוע חתונה וממתינים בציפייה לראות את העוגה שהוכנה במיוחד - תהיה זו הפתעה גדולה לראות שאין מדובר בעוגה אחת גדולה אלא בקאפקייקס קטנים יותר שהוכנו במיוחד לכל אורח. כך אורח יוכל לטעום ולקחת חלק באכילת העוגה ולא יהיה צורך לבזבז זמן על חיתוך ממושך של עוגה גדולה או לחשוש מהתפרקות אפשרית שלה. הקאפקייקס המיועדים לחתונה עשויים להיות לא פחות מיוחדים וטעימים מעוגה גדולה ומהווים את אחת האפשרויות המועדפות כיום על זוגות צעירים רבים.