טיפ ראשון:

מרקמו של בצק הסוכר הוא קשה, לכן תחילה יש לעבד אותו היטב עד שהוא מתרכך וניתן לרדד אותו באמצעות מערוך או ליצור ממנו צורות שונות. אם אתם עובדים איתו בחורף יקח לכם זמן ממושך יותר ללוש אותו עד שתגיעו לגמישות הנחוצה.


טיפ שני:

בצק סוכר הוא חומר שנוטה להתייבש ולהתקשות ולכן חשוב מאד להקפיד לשמור אותו בתוך ניילון נצמד או שקית אטומה אשר ימנעו את התייבשתו.


טיפ שלישי:

בצק הסוכר נוטה להדבק לידיים בעת הלישה, כדי למנוע זאת השתמשו באבקת סוכר או קורנפלור.


טיפ רביעי:

השתמשו בבצק סוכר לבן משום שכך תוכלו להוסיף לו צבעי מאכל ולשנות את גווניו בהתאם לצרכים שלכם. אם אינכם מעוניינים להשתמש בצבעי מאכל, רכשו בצק סוכר בגווני היסוד: אדום, צהוב וכחול. מהצבעים הללו תוכל ליצור כל צבע ובעזרת הלבן להבהיר את הגוונים לגווני פסטל.


טיפ חמישי:

בשל נטייתו של בצק הסוכר להתקשות, ניתן להכין ממנו שלל צורות צבעוניות. תוכלו להכין מראש אותיות, צורות גאומטריות, דמויות תלת ממדיות ועוד. לאחר מכן הניחו ליצירותיכם להתייבש באוויר. כשהן יתקשו תתקבלנה דמויות וצורות יפהפיות שניתן לעטוף אותן ולחלק במתנה בימי הולדת של הילדים או לחילופין לקשט עימן עוגת יום הולדת

טיפ שישי:

אם אתם רוצים להדביק צורה על צורה כמן פרח שיש לו במרכז ריחנים, גבעול ועלים צורת ההדבקה של בצק הסוכר נעשית באמצעות מכחול ומעט מים. כך למעשה אתם יכולים להדביק יחדיו כל צורה העשויה מבצק סוכר אחת אל השנייה.


טיפ שביעי:

 אם ברצונכם לרדד את בצק הסוכר חשוב לדאוג לשמן את משטח העבודה טרם את מתחילים ברידוד. תוכלו להשתמש בשמן קוקוס, מרגרינה או שמן רגיל אשר ימנעו את ההדבקות ויעניקו לו ברק נפלא.

טיפ שמיני:

ציפוי העוגה. כדי לצפות את העוגה בבצק סוכר יש לדאוג תחילה שהעוגה תהיה קרה לגמרי. לאחר מכן יש ליישר אותה לחלוטין. זאת ניתן לעשות באמצעות סכין משוננת. חשוב לחתוך את חלקה העליון של העוגה וליישר אותה. בסיום הפעולה הפכו את העוגה כך שהחלק התחתון שלה יהיה כלפי מעלה. כדי להדביק את בצק הסוכר לעוגה יש למרוח עליה ממרח מתוק כמו: ריבה, סירופ מייפל, ממרח שוקולד וכדומה. יש שתי דרכים שבהן תוכלו לצפות את העוגה עם בצק סוכר, הדרך הראשונה – יש לרדד את הבצק לעיגול שיהיה גדול יותר בממדיו מקוטרה של העוגה, יש להרים את הבצק באמצעות המערוך ולהניח אותו לאט לאט על גבי העוגה. לאחר מכן מצמידים בזהירות את השוליים וחותכים בהתאם לקוטר של העוגה. הדרך השנייה – לא לצפות את כל העוגה, לרדד עיגול קצת יותר גדול מקוטרה של העוגה ולהניח אותו עליה. את האזורים שבהם אין בצק סוכר מעטרים באמצעות קישוטים שונים העשויים מבצק סוכר גם כן כמו כוכבים, לבבות, פרחים וכל העולה על רוחכם. אפשרות נוספת למי שאינו מעוניין לעסוק ברידוד הבצק כלל היא לרכוש אותו כבר מרודד.   

טיפ תשיעי:

 עוגתכם מוכנה והיא עומדת לפניכם מצופה בבצק הסוכר. כעת יש לקשט אותה עם הדמויות שהכנתם. את ההדבקה הזו יש לעשות גם כן באמצעות מכחול עם מעט מים כפי שעשיתם כשהדבקתם את הצורות השונות האחת אל השנייה. אם ברצונכם לקשט עוגיות או קאפקייק עם הצורות השונות, יש להשתמש בסירופ מייפל, ריבה או כל ממרח המכיל סוכר שיסייע להן להדבק.  

טיפ עשירי:

העבודה בבצק סוכר היא מהנה במיוחד, למי מכם שרוצה להתמקצע בתחום מומלץ לרכוש ערכת כלים המיועד לפיסול בבצק הסוכר. באמצעותם תוכלו ליצור דמויות וצורות מדויקות להפליא, ולהשתפר עם הזמן ביצירתן. 

טיפ אחרון חביב:

בתקופה זו שיש פעילות רבה בתוך הבית, העבודה עם בצק סוכר יכולה להעביר לכם אחר צוהריים נפלא בחברת הילדים. תוכלו ללוש יחדיו את בצק הסוכר, לתת לילידים חותכני עוגות ליצירת צורות שונות ולסיים בהדבקתן לעוגיות שתכינו יחד.