איך מתחילים?

כאשר אתם יוזמים את הפעילות של הכנת כדורי השוקולד, מומלץ להקריא לילדים הקטנים את המתכון, ולתת לגדולים מביניהם לנסות להבין אותו לבד כאתגר. החומרים שתצטרכו כדי להכין את הבלילה שתשמש ליצירת הכדורים הם: שמנת מתוקה, חבילת ביסקוויטים ושתי חבילות של שוקולד מריר. אפשר גם להחליף את השמנת המתוקה בחבילת חמאה ולהוסיף חמש כפות סוכר וחלב. את חבילות השוקולד אפשר להחליף בקקאו או שוקולית ולשנות מעט את המתכון בהתאם לחומרים הקיימים בבית.

את הציפוי לכדורים אפשר להכין ממגוון רחב של מרכיבים כמו: סוכריות צבעוניות, קוקוס טחון, אגוזים מרוסקים, שברי מקופלת או כל תוספת אהובה אחרת. השמיים הם הגבול מבחינת הציפוי. אם אתם רוצים להפתיע את הילדים, נסו להוסיף לחלק מכדורי השוקולד סוכריות קופצות.

מכינים את העיסה

את העיסה לכדורי השוקולד נכין על ידי המסה של השוקולד, החלב סוכר והחמאה. נפורר את הביסקוויטים באמצעות שבירה שלהם בתוך שקית (ניתן לעשות זאת עם כוס), או בכל דרך כיפית אחרת שבה תבחרו להפוך את הביסקוויטים לפירורים. לאחר מכן נערבב את הביסקוויטים עם תערובת השוקולד וניצור עיסה שקל מאד לעבוד איתה. 

החוויה האמיתית – גלגול כדורי השוקולד

הנחו את הילדים לשטוף היטב את הידיים לפני התחלת העבודה על כדורי השוקולד. כעת, אפשרו להם לעבוד על גבי שולחן האוכל ולהתחיל ליצור את הכדורים הטעימים. הכינו לפניהם צלחות הכוללות את הציפוי שבחרתם, או מספר אפשרויות לציפוי (ניתן להשתמש בצלחות חד פעמיות). הדגימו להם בפעם הראשונה כיצד עליהם לגלגל את כדורי השוקולד כדי שיהיו מצופים היטב. תנו להם לבחור איזה ציפוי ישמש לקישוט של כל כדור. ככל שתתנו להם יותר אפשרויות, כך הם ירגישו חיבור רב יותר לכדורים שהכינו בעצמם. תוכלו גם לתת להם לבחור את הגודל של כל כדור, ולהשתעשע עם כדורי שוקולד זעירים, בגודל בינוני או כדורים גדולים במיוחד.

מתחילים לסדר את הכדורים בעטרות הנייר

אחרי שכדורי השוקולד מוכנים, אפשר להתחיל לסדר אותם על גבי התבנית בתוך עטרות הנייר (מנג'טים) שבתוכם הם יוגשו. תוכלו גם לאפשר לילדים לסדר תחילה את כל הכדורים על מגש עם בנייר אפייה, ולאחר מכן להעביר את הכדור לעטרת הנייר. אחרים, או שתוכלו להשתמש בעטרות הנייר כבר בשלב שבו הילדים יוצרים את הכדורים, לאחר שגולגלו היטב בתוך הציפוי המיוחד שלהן. לאחר שהכדורים מוכנים תוכלו להכניסם למקפיא לזמן קצר או להשאירם במקרר.

מדוע הפעילות הזו כל כך חווייתית ומהנה?

פעילות הכנת כדורי השוקולד היא מהנה מכמה בחינות. ראשית, הילדים מקבלים את הבטחון העצמי שהם, לא משנה באיזה גיל, יכולים להיות שותפים מלאים להכנת הארוחה בבית. ילדים אוהבים לשחק ולהתלכלך. בתקופה הנוכחית שבה אנו נמצאים, הם אינם יכולים לשחק בארגז החול בגן או בבית הספר, כך אתם מעניקים להם את החוויה הזו עם העיסה השוקולדית המתקתקה. בנוסף, הפעולה עצמה מאפשרת להם ללמוד, להתרכז ולתרגל ביצוע פעולות הדורשות שימוש במוטוריקה עדינה. הילדים יכולים ליצור את הכדורים בצורות ובגדלים שהם בוחרים, וכך להביע בדרך יצירתית את הטעם האישי שלהם. בסוף הפעילות הילדים יחושו עצמאיים יותר, וכמובן ייהנו מהטעם המתקתק של הכדורים שהכינו בעצמם.

איך שומרים על היגיינה במהלך הכנת כדורי השוקולד?

במיוחד בעידן הנוכחי חשוב להקפיד על שטיפה של הידיים עם מים וסבון בצורה יסודית עוד לפני התחלת הבישול וכן במהלכו. חשוב גם להקפיד שהם לא יגעו עם הידיים בפה בזמן ההכנה, ולשמור את הטעימות רק לשלב המאוחר שבו כדורי השוקולד עברו למקרר או למקפיא. הסבירו להם את החשיבות של הניקיון כדי שיבינו ויהיו חלק פעיל מהתהליך.

לסיכום, הכנה של כדורי שוקולד כולה להיות פעילות מהנה לכל המשפחה. במיוחד כעת שאנו נמצאים בבית כל היום עם הילדים, אשר ישמחו לפעילות שונה מיוחדת, וכמובן לזמן איכות עמכם שבו אתם משתפים אותם בחוויות הילדות שלכם, כאשר הכנתם את אותם כדורי השוקולד בדיוק עם ההורים שלכם.