איננה אורגנית מספרד

הגבינה הנמצאת במקום ה-16 היא גבינה חצי קשה המיוצרת בכפר קטן מדרום למדריד. הגבינה עשויה מחלב כבשים ויין אדום. טעמה מזכיר שמנת אך בלוויית חריפות קלילה.

גבינת גובה מאיטליה

הגבינה הזו הניצבת במקום ה-15 גבינת עיזים רכה המיוצרת בחווה אורגנית משפחתית. יש לה ניחוח ארומטי קל, ומרקם נימוח והיא פשוט נמסה בפה בעת האכילה.

גבינת עיזים פריקו מהולנד

להולנדים יש כמה גבינות מפורסמות שאהובות בכל העולם. הגבינה הזו, במקום ה-14 גם היא גבינת עיזים. הגבינה מיושנת במשך חמישה שבועות והיא חצי קשה. היא נהדרת להכנת כריכים משום שהיא משתלבת נהדר עם מרכיבים אחרים. ישנה גרסה אותה מיישנים במשך עשרים ושישה שבועות וטעמה חזק יותר.

גבינת ברייטון בלו מבריטניה

ברייטון היא עיירת חוף במחוז סאסקס ומכאן שמה של הגבינה במקום ה-13. זוהי גבינה בעלת עובש כחול ומרקמה חצי רך. הגבינה הזו מיוצרת מחלב פרה וטעמה יחסית קליל וטיפה מלוח.

גבינת באפלו- אינגלווייט מבריטניה

במקום ה-12 גבינה נוספת מהאי הבריטי. זוהי הגבינה הראשונה בתחרות המיוצרת מחלב באפלו. את האינגלווייט מכינים בלנקשייר, אנגליה. את הגבינה מיישנים באופן טבעי במשך חצי שנה, לאחר שהיא נעטפת בבד מוסלין וחמאה. הגבינה עשירה בטעם ומרקמה רך. 

גורוויד קיירפילי מבריטניה

הרצף הגדול של בריטניה ממשיך, שכן גם המקום ה-11 נמצא בידי האנגלים. זוהי גבינה חצי קשה העשויה מחלב בקר והיא מיוצרת בצפון סומרסט, אנגליה. הקליפה המקיפה את הגבינה היא טבעית לגמרי ויש לה טעם המזכיר פטריות ומרקמה כמרקם השמנת. 

מורי נו מיפן

כאשר אנו חושבים על היפנים, גבינות הן לא המאכל הראשון שעולה לראשנו. אך הנה הם במקום ה-10. הגבינה עשויה מחלב בקר שוויצרי, והיא בעלת ריח עוצמתי המזכיר יער ירוק. זו הגבינה היפנית היחידה בתחרות.

אפויזה מצרפת

אי אפשר לקיים תחרות גבינות בלי הצרפתים, זוהי בהחלט האמנות שלהם. הגבינה פופולרית בעולם כולו, והיא עשויה מחלב בקר ומקורה כבר במאה ה-16. מרקמה רך וטעמה חזק ומרשים.

גרוייר משוויץ #1

השוויצרים אינם נופלים מהצרפתים כשזה מגיע לגבינות. הגבינה עשויה מחלב בקר וטעמה משלב טעמים של אגוזים עם פירות ונגיעות חריפות. הגרוייר היא אחת הגבינות המוכרות והטעימות בעולם. 

גאלוס שוויץ

גבינה נוספת שוויצרית נמצאת גם במקום ה-7. זוהי גבינת בקר קשה המיוצרת בהרי האלפים המפורסמים. את הגבינה מיישנים במשך שמונה חודשים. טעמה חריף מעט, והמחלבה שבה היא מיוצרת קיימת עוד משנת 1845. 

קווינטאנו איטליה

 גם האיטלקים מבינים גדולים באוכל, והנה הגבינה שלהם במקום ה-6. גבינת עיזים רכה כחמאה המיוצרת בלומברדי. המחלבה שבה היא מיוצרת היא מחלבה משפחתית קטנה. טעמה מרענן ויש בה נגיעות של עשבי תיבול. 

גרוייר משוויץ #2

עוד גרוייר מבית היוצר של שוויץ גם במקום ה-5. זוהי גבינה נושאת פרסים אותה מייצרת חברת קרמו. הגבינה עומדת בקריטריונים נוקשים והיא מיושנת בדרגות שונות. 

צ'דר פיטצ'פורק מבריטניה

 גם הצ'דר היא גבינה מוכרת מאוד. את הגבינה הזו מייצרים בצפון סומרסט. זוהי הגבינה הבריטית הטובה ביותר בתחרות. 

טורטה דל קאסר מספרד

והנה הספרדים חוזרים במקום ה-3 עם גבינת הכבשים הזו המיוצרת במערב ספרד. מרקמה רך והיא מיושנת במשך חודשיים. 

פרמג'אנו רג'אנו מאיטליה

הפרמז'ן היא ללא ספק מלכת הגבינות הקשות, אין זה מפתיע שהיא במקום ה-2. היא משלימה כל מנה איטלקית לכדי שלמות. הגבינה עשויה מחלב בקר והיא מיוצרת כמובן במחוז פרמה שבאיטליה. 

רוג ריבר כחולה אורגנית מארצות הברית

והזוכה הגדולה היא דווקא גבינה אמריקאית. היא מיוצרת באורגון מחלב בקר ומיישנים אותה במשך אחד עשר חודשים. היא עטופה בעלי גפן ואחר כך טובלים אותה בליקר אגסים. השילוב המושלם בין מתוק וחריף. 

לסיכום, ישנן גבינות רבות ונפלאות ברחבי העולם, את חלקן אפשר לשלב עם מתכונים של עוגת גבינה אפויה.