כללי

מתכונים חדשים

מתכונים מומלצים

מתכוני בריאות לילדים

מתכוני בריאות לילדים

פעוטות מתכונים לפעוטות  
(גיל 1 - 3)
ילדים מתכונים לילדים  
(גיל 4 - 13)
בני נוער מתכונים לבני נוער 
(גיל 14 - 18)

פרווות קינוח

מאת :
דירוג גולשים 55 1085 צפיות
פרטי
המתכון
מצרכים:
 
אנחנו רגילים למצוא פירות בעיקר בעוגות ובקינוחים רבים, אך האפשרויות לא מסתיימות בכך. שף קובי פרסול מסביר על שילוב פירות במתכונים.
 
 
כשהנגישות למגוון עצום של פירות מכל העולם הפכה לקלה במיוחד, השילוב של פירות במנות שונות, לאו דווקא בקינוחים, הפך בשנים האחרונות לנפוץ ומומלץ ביותר.
 
את הפירות ניתן להוסיף למגוון רחב של מנות ואפשר ובעצם להכינם כמעט בכל דרך מוכרת: להקפיץ, לבשל, לצלות, לאפות ואף לטגן.
 
רכישת פירות
 
יש לקחת בחשבון בתכנון מתכון כי משך זמן ריכוך הפרי הוא די מהיר ובשלב מסויים של ריכוך הפרי מאבד מצורתו וצבעו.
 
רוב הפירות המוצעים למכירה בשווקים נמצאים במצב כמעט בשל ועד בשל מאוד. ישנם מאכלים בהם נהוג השימוש בפירות בשלים מאוד ולעומת זאת יש מתכונים בהם נחוץ פרי כמעט בוסרי,לכן רצוי להתאים את זמן רכישת הפירות לזמן ההכנה על מנת שהפרי יהיה במצב האופטימלי למתכון המסויים. פרי טרי תמיד יהיה בוהק, בעל קשיות מסויימת, קליפה שלמה וריח אופייני ורענן.
 
בימים כתיקונם אפשר להשיג פירות טריים לאורך כל שנה כמעט, אפילו לא בעונה, ואם יש קושי מסויים בהשגת פירות טריים ניתן להעזר בפירות קפואים ואף משומרים בצורתם השלמה, חתוכים, טחונים או ברכז. חשוב לציין שפרי שעובר תהליך שימור כלשהו לרבות הקפאה מאבד במידה מסויימת מטעמו וערכו התזונתי.
 

פרווות קינוח - אופן הכנה:

הכנת הפירות
לפני השימוש בפירות, יש להקפיד על שטיפה יסודית שתסייע להסיר שאריות חומרי ההדברה, אבק וחול.
את הפירות בהם בכוונתינו להשתמש מומלץ לקלוף ולחתוך כמה שיותר בסמוך להוספתם למנה, על מנת לשמר את חיוניות הפרי, הכלל תקף גם לגבי שימוש במיצים סחוטים טריים.
את רוב הפירות ניתן לקלוף בקלות לאחר חליטה קצרה או משיכת הקליפה מהפרי במהלך הבישול, לאחר ריכוך קל. החום גורם לקליפה להפרד מהחלק הבשרני של הפרי.קליפה של פירות מסויימים עלולה להוסיף למנה טעמים בלתי רצויים ולקלקל את המרקם הסופי.
פירות בעלי קליפה עדינה ניתנים להוספה לתבשיל עם הקליפה, אלא אם המתכון דורש את קילוף הפרי.
רוב הפירות מכילים חרצנים, או גלעינים. את רוב הפירות מגלענים או מרחיקים מהם את החרצנים לפני שילובם במנה, אך יש פירות , דוגמת הפסיפלורה, בהם הגרעינים דווקא מוסיפים למרקם.שילוב הפרי במנה
בהוספת פרי למאכל מתקבל טעם מקורי, בעל צבע רענן ומרקם מיוחד, והמנה תזכה לערך תזונתי גבוה יותר, וליותר סיבים תזונתיים.
במידה והינכם מעוניינים לשלב פרי במנה מסויימת, עליכם להעריך את רמת החומציות או המתיקות שתיווסף למנה בעקבות הוספת הפרי, ואת השינוי במרקם המנה. גם לצבע הפרי תפקיד חשוב, מכיוון שהוא משפיע על המראה הסופי של המנה.
פירות יכולים בקלות להחליף תבלינים נותני טעם וצבעי מאכל, כך למשל, על ידי הוספת תפוח חמצמץ להכנת רוטב ווינגרט בסיסי אפשר להפחית מכמות החומץ והשמן שבמתכון. במתכונים למנות מתוקות אפשר להפחית מכמות הסוכר שבמתכון במידה ומוסיפים פירות. במקביל חשוב שלא להפריז בכמות הפרי שטעמו עלול להאפיל על המרכיב העיקרי במנה שיכול להיות דג או בשר.
דרג/י
54321
גרסת הדפסה
גרסת הדפסה
 
212.235.25.24